Блок 0.2. Вимоги до сертифікаційної роботи ЗНО з української мови і літератури

З 2021 року в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання виокремлюють 1) українську мову та 2) українську мову і літературу. Випускникам необхідно визначити, який сертифікат ЗНО необхідний для подання до обраного закладу вищої освіти. Зміст сертифікаційної роботи з української мови і літератури визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Ознайомитися із Демонстраційним варіантом сертифікаційної роботи з української мови 2021 року та Демонстраційним варіантом сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2021 року можна за цими посиланнями. А також радимо тобі подивитися Розбір завдань демонстраційного варіанта сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2021 року.

.

.

Характеристика сертифікаційної роботи з української мови

Час виконання – 150 хвилин

.

Робота має дві частини. Частина 1 містить 39 завдань різних форм, а частина 2 – 1 завдання, яке передбачає надання розгорнутої письмової відповіді. Відповіді на завдання частини 1 Ви маєте позначити в бланку А, а відповідь на завдання частини 2 – записати в бланку Б.

.

Результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи буде зараховано як результат державної підсумкової атестації та використано під час прийому до закладів вищої освіти.

.

Завдання 1–14 мають по чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний. Завдання 10–14 стосуються речення з пронумерованими пропусками. Потрібно відновити початковий зміст цього речення, добираючи для кожного з пропусків 10–14 правильний варіант з-поміж запропонованих у відповідних за номерами завданнях.

.

Завдання 15–28 мають по п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання 19–23 стосуються речень, у яких зроблено пропуски. Потрібно визначити правильні варіанти послідовного заповнення цих пропусків для кожного речення. Завдання 24–28 стосуються речень, що первісно, за іншого порядку їх, становили зв’язний текст. Потрібно прочитати речення й виконайте завдання до них.

.

У завданнях 29–33 до кожного із чотирьох фрагментів інформації, позначених цифрами, потрібно вибрати один правильний, на Вашу думку, варіант, позначений буквою.

.

Завдання 34–39 за запропонованими текстами мають по чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний.

.

Завдання 40 передбачає надання розгорнутої письмової відповіді.

.

Характеристика сертифікаційної роботи з української мови і літератури

Час виконання – 210 хвилин

.

Робота має чотири частини. Частина 1 містить 24 завдання різних закритих форм з української літератури. Частина 2 містить 39 завдань різних закритих форм з української мови. Частина 3 містить 3 завдання з української мови з короткою письмовою відповіддю. Частина 4 містить 1 завдання з української мови з розгорнутою письмовою відповіддю.

.

Відповіді на завдання частин 1 і 2 Ви маєте позначити в бланку А, на завдання частини 3 – написати в бланку Б, а частини 4 – у бланку В.

.

Результати виконання завдань частин 2 та 4 буде зараховано як результат державної підсумкової атестації.

.

Результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи буде використано під час прийому до закладів вищої освіти.

Завдання 1–20 з української літератури мають по п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання 16–20 потрібно виконати після аналізу твору.

.

У завданнях 21–24 до кожного із чотирьох фрагментів інформації, позначених цифрами, потрібно вибрати одну правильну відповідь.

.

Завдання 25–38 з української мови мають по чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний. Завдання 34–38 стосуються речення з пронумерованими пропусками. Потрібно відновити початковий зміст цього речення, добираючи для кожного з пропусків 34–38 правильний варіант з-поміж запропонованих у відповідних за номерами завданнях.

.

Завдання 39–52 мають по п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання 43–47 стосуються речень, у яких зроблено пропуски. Потрібно визначити правильні варіанти послідовного заповнення цих пропусків для кожного речення. Завдання 48–52 стосуються речень, що первісно, за іншого порядку їх, становили зв’язний текст.

У завданнях 53–57 до кожного із чотирьох фрагментів інформації, позначених цифрами, потрібно вибрати один правильний, на Вашу думку, варіант, позначений буквою.

.

Завдання 58–66 потрібно виконати за наведеними текстами. Завдання 58–63 мають по чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний. Завдання 64–66 з української мови відкритої форми з короткою письмовою відповіддю стосуються попередніх текстів і передбачають надання відповіді у вигляді письмового висловлення обсягом, визначеним умовою кожного завдання.

.

Завдання 67 з української мови передбачає надання розгорнутої письмової відповіді.

.

У Програмі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури зазначено твори, за якими будуть складені тести з української літератури. Можливо наступний ресурс допоможе тобі опанувати літературний  матеріал: 

Прокрутити вгору